Salamura Yaprağı

0
762
Salamura Yaprağı
Salamura Yaprağı

Mutfaklarda kış hazırlığına gelince akla gelen ilk şey reçel, salça ve asma yaprağı. Salamura Yaprak Türk mutfağının en önemli yemeklerinden biridir. Yaz aylarında, taze asma yapraklarının kullanımı ambalajda yapılır. Yaz aylarında, kış aylarında bağlarda toplanan taze üzüm yapraklarını tüketmek için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Salamura Yaprak Bu saklama yöntemlerinin detayları, evde kışa hazırlayabilmemiz için verilmiştir.

Salamura Yaprağı

Asma Yaprakları Alırken Dikkatli Olun. Salamura Yaprağı Sargının lezzetli ve yumuşak olması için ince, açık renkli, tüysüz ve ince damarlı yaprakların arka yüzü kullanılmalıdır. Her üzüm yaprağı ile sarılmaz. Manisa bölgesinin sultanı çekirdek sizdir Manisa üzüm çeşitlerinin yaprakları sarma için uygundur.

Salamura Yaprak Nedir Türk insanının yaprak sarması, özel davetiyelerin en vazgeçilmez yemeklerinden biridir.

Dünyanın en kaliteli üzüm ve yapraklarının bulunduğu Manisa bölgesinde, asma yaprakları Mayıs başında toplanmaya başlar ve bu dönemde taze tüketilir.

Salamura yaprakları tüm yıl boyunca aynı tadı korumak için
Mevsiminde toplanan mevsimlik sonsuz yapraklar, yıllarca saklamak için tuzlu suda tutulur. Bazı deniz suyu ve salamura yaprakları hem gelenekseldir hem de diğer saklama yöntemlerinden daha sağlıklıdır.

Manisa Sultani’nin Salamura Yaprağı. Manisa’nın Turgutlu aka diğer kasabalardan gelen tuzlu sulardaki köylülerce toplanan doğal yöntemlerle yapılan yapraklar, hatta Türkiye’de bile, dünyadaki Genel paketleme severlerdi tanıtıyoruz.