Partide Ne Giyilir

0
1055
Partide Ne Giyilir
Partide Ne Giyilir

Gündüz ya da akşam resmi bir partiye, kokteyle katılacaksınız. Peki nasıl bir elbise giymeniz gerektiğine karar verdiniz mi?  Resmi bir partide ne giyilir sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Belki buradan bir elbise modeli de beğenerek gideceğiniz partide giyebilirsiniz ne dersiniz?

Partide Ne Giyilir

Partileri üç farklı gruba ayırabiliriz; işyerinizde olan partiler, kokteyller ve akşam yapılan iş yemekleri.
İlk partimiz iş yerinde olan ve çalıştıktan sonra aynı kıyafetlerinizle katılacağınız durumlardır.
Bu durumlar için hem çalışmaya uygun hem de partiye uygun bir elbise seçmelisiniz.

Öncelikle çarpıcı bir ayakkabı, Partide Ne Giyilir çanta ve aksesuarlar tercih ederek çabuk hazırlanabilirsiniz bunun için kahve, siyah, gri, mavi gibi renklerde sade elbiseler tercih edin. Son moda renklerden kırmızı, mavi ve yeşilin canlı tonlarını tercih ediyorsanız aşırı aksesuardan kaçınmalısınız. Saçınızı da pratik bir şekilde farklı toplayın bu sizin partiye önem verdiğinizin bir göstergesi olacaktır.

Kurumsal bir kokteyl için seçeceğiniz elbise biraz daha parlak kumaşlarla ve kadınsı hatlarınızı ortaya çıkaran tarzda olabilir.
Ama aşırıya kaçmadan ve çok romantik bir tarza bürünmeden seçim yapmalısınız. Asimetrik detaylar ince kumaşlar bu tarz elbiselerde seçilebilir.
Yaka da ya da eteklerde hafif fırfırlar abartısız olursa dikkat çekici olacaktır.

Akşam yapılacak iş yemeği için kıyafet seçmeden önce nasıl bir yerde yemek yiyeceğinizi öğrenmelisiniz.
Mekan ve kıyafet uyumunu mutlaka göz önünde bulundurun. Kurumsal ve resmi yemekler için tasarım kıyafetler seçebilirsiniz.
Özellikle yöneticiler için bu tür tasarımları tercih etmek artı puan anlamına gelecektir. Çok abartılı olmayan, rahat hareket etmenizi sağlayacak her türlü kıyafet bu yemeklerde tercih edilebilir.