Doğal Ve Ev Yapımı Makyaj Temizleyiciler

0
730
Doğal Ve Ev Yapımı Makyaj Temizleyiciler
Doğal Ve Ev Yapımı Makyaj Temizleyiciler

Evde Doğal Makyaj Temizleyici Hazırlamak Artık Çok Kolay Günümüzde cilt bakımını kimyasal maddeleri veya marketlerde satılan diğer ürünleri kullanmak yerine doğal ürünler kullanmayı tercih eden çok sayıda insan bulunmaktadır. Makyaj temizleme ürünlerini kullanırken de yüzümüzün hangi bölgesindeki hangi makyajı temizleyeceğimize uygun olan malzemeleri kullanmak önenmelidir. Çünkü ruju, rimeli, göz kalemini ya da likiti silmek aynı kolaylıkta olmayabilir. Özellikle kaliteli ruj ve rimellerin temizlenmesi kimi zaman daha zor olabilmektedir. Yoğun makyajları çıkarmak kimi zaman daha derin bir temizleme istemektedir.

Doğal Ve Ev Yapımı Makyaj Temizleyiciler ve tarifi

Zeytinyağı: Hassas bir bölge olan göz bölgesine zarar vermeyeceğinden, göz makyajınızı çıkarmak için en uygun seçeneklerden birisidir.(kuru ciltler için uygundur)
Badem yağı: Yağlı ciltler için uygun olup göz makyajı temizleyebilirsiniz.
Papatya ve zeytinyağı: Öncelikle papatyayı kaynatıp, soğutunuz ve soğuduktan sonra bir parça pamuğu papatya suyuna batırıp ve birkaç damla zeytinyağı ekledikten sonra yüz ve gözlerine uygulayabilirsiniz. Bu karışımın en önemli özelliği göz altlarındaki şişikleri ve torbaları azaltmasıdır.
Doğal yoğurt tarifi: Yüzünüze sürüp ve 10 dakika beklettikten sonra ıslak pamukla yüzünüzü silebilirsiniz.
Makyajınızı çıkarmadan asla uyumayınız. Çünkü makyaj malzemeleri yüzünüzdeki gözeneklerin nefes almasına engel olmaktadır.